Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Aloe vera jel ve Aloe vera forte satış

Şeker Hastalığına Karşı Aloe Vera

 şeker hastalığı için aloe vera

Şeker hastalığı Yunanca ismiyle diyabetes mellitus kısaca; kandaki glukoz yani şeker seviyesinin fazlaca yükselmesiyle ( hiperglisemi ) oluşan metabolik bir bozukluktur. Vücutta kan şekerinin düzenlenmesi, birçok kimyasal madde ve hormonun karmaşık etkileşimi sonucu oluşur. Pankreastan salgılanan insülin hormonu glukozun kandan hücreye girişini sağlar. İnsülin yeterince üretilmezse veya hücreye girişinde dirençle karşılaşırsa, kandaki glukoz seviyesi yükselir. Böylece ülkemizde en az 4 milyon insanı etkileyen şeker hastalığı meydana gelir. Diyabet hastalığında kalıtımın, çevresel etkilerin, beslenme alışkanlıklarının etkisi büyüktür. Diyabet; Tip 1 ve Tip 2 şeklinde ayrılır. Tip 1 hastalarının bağışıklık sistemleri pankreaslarına zarar vermiştir. Bu yüzden insülin üretimi azalmış veya durmuştur. Genellikle 30 yaşından önce ortaya çıkar. Tip 2 hastalarında ise insülin üretilir ama direnç göstererek hücrelere şeker taşıyamaz. Genellikle 40 yaş sonrası ve kilolu insanlarda görülür.

Şeker hastalığı tedavisi; tıbbi beslenme yani diyet tedavisi, egzersiz tedavisi, ilaç tedavisi ve insülin iğne tedavisi şeklinde yapılmaktadır.

Ülkemizde “Tıbbi Sarısabır Otu” olarak da bilinen aloe vera bitkisi, insülin dengesini koruyarak ve sindirim sistemini düzenleyerek Tip 2 diyabet hastalığının tedavisine yardım eder. Melotonin hormonunun etkisini artıran, antikor oluşumunu destekleyen aloe vera, etkileri bakımından incelendiğinde kanser hastalığı ve tedavisinin olumsuz yan etkilerini gidermede iyi sonuçlar vermiştir. İçeriğinde 18 amino asit, 12 vitamin, 20 mineral ve çeşitli enzimler bulunan, Afrika kökenli bu şifalı bitki, aslında asırlardır yara ve yanık tedavisinde, böcek sokmalarında, ağrıları gidermede kullanılırdı. Tedavide kullanılan kısmı, yaprağının iç kısmında bulunan renksiz ve yapışkan olan jel kısmıdır. Bu jel uzun süre güneşe maruz kalırsa okside olur, etken maddeleri kaybolurdu. Amerikalı bir eczacının 1968 yılında bulduğu bir yöntem, jeli saklanabilir hale getirmiştir. Sağlık alanında yara, yanık, egzama ve sedef hastalığında haricen kullanılan aloe vera jel, tadı acı ve yoğun olduğu için, bitki karışımlı aloe vera şurubu şeklinde hazırlanmıştır. Dahili kullanım için balla karıştırılarak hazırlanan bu ürünler, sindirim sistemi ve kolesterol düzenleyici, iltihap giderici, immün sistemini güçlendirici, insülini dengeleyici, kabızlık giderici gibi birçok faydası için kullanılmaktadır.


Aloe veranın hastalıklara etkileri ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum kısmına bırakabilirsiniz

2 Responses to Şeker Hastalığına Karşı Aloe Vera

  1. İsmail OK dedi ki:

    Şeker hastalığı ve mantar hastalığı tedavisi hakkında bilgi istiyorum.İyi çalışmalar

    • Admin dedi ki:

      Enginar Forte, Gurmar Forte, Spirulina Forte, Karbonat Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Diyabet çayı ve Mantar Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir