Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Aloe vera jel ve Aloe vera forte satış

Karaciğer Hastalıkları İçin Aloe Vera Jel

karaciğer hastalıkları

                Aloe vera, bünyesinde oldukça fazla miktarda su tutabilen tropikal bir bitkidir. Türkçe kullanımı sarısabır veya öd ağacı şeklinde olmasına rağmen ülkemizde de ismi; tüm dünyada olduğu gibi aloe vera olarak daha yaygın şekilde bilinmektedir. Ana vatanı tropikal bölgeler olmakla beraber bugün dünyanın birçok yerinde yetişebilmektedir. Güneşli ortamlarda ancak gölge kesimlerde yetişmeyi seven bitkinin Türkiye’de özellikle Akdeniz Bölgesi’nde yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Bitki, yerden fazla yükselmeden yetişmektedir. Mızrak ucu şeklindeki yaprakları etli bir görünüm sergiler. Yapraklarının kenarında seyrek şekilde tırtıklar görülmektedir. Yaprağının dış kabuğu yeşil renktedir. Aloe vera özü olarak bilinen iç kısım ise bol miktarda nem depolar. Bu özelliği sayesinde dünyaca ünlü birçok ilaç ve kozmetik firması tarafından çok çeşitli alanlarda kaynak olarak kullanılır. Dolayısıyla ticari değeri oldukça yüksek bir bitkidir.

Özellikle öz kısmında pek çok vitamin, mineral ve amino asit barındırmaktadır. Bu özelliklerinden ötürü bugün aloe vera bitkisinin öz kısmı kullanılarak üretilen pek çok ürün bulunmaktadır. Bunlardan biri de aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu) olarak karşımıza çıkar. Aloe vera şurubu tüketimi ile bitkinin insan sağlığına yapacağı pek çok faydadan yararlanılabilmektedir. Her şeyden önce, aloe vera özünde bulunan vitamin, mineral ve amino asit katkıları, söz konusu şurubun içilmesi ile vücuda alınmaktadır. Ayrıca aloe vera özü tam bir iltihap giderici özelliğe sahiptir. Bu sebeple hem harici hem de dahili kullanımı mümkündür. Örneğin gözle görünür açık iltihaplanmalarda aloe vera özünün tampon yapılması suretiyle bu yaraların tedavisine katkı sağlanmakta ve iyileşme süreleri oldukça hızlandırılmaktadır.

Dahili kullanımlarda da bu durum aynı şekildedir. Aloe vera etkileri, vücudun iç kesimlerinde oluşan iltihaplanmalarda da kendilerini göstererek insan sağlığına katkıda bulunurlar. Örneğin karaciğer yağlanması sonucu karaciğer etrafında meydana gelen iltihaplanmaya karşı aloe vera şurubu içilmesi, bu iltihabın atılmasında ve karaciğerin kendisini hızla yenilenmesinde ciddi bir rol üstlenir. Bu sayede, yağlanma sonrası oluşan iltihabın daha ileri safhada karaciğer hastalıkları olarak devam etmesinin de önüne geçilmiş olacaktır.

 


Aloe veranın hastalıklara etkileri ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum kısmına bırakabilirsiniz

One Response to Karaciğer Hastalıkları İçin Aloe Vera Jel

  1. […] boyu ve hoş kokusuyla günümüzde süs bitkisi olarak yetiştirilse de bağırsak ve karaciğer tedavilerinde etkindir. Vücutta rahatlatıcı etkisi vardır ve rahat uyumaya yardımcı olur. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir