Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Aloe vera jel ve Aloe vera forte satış

Kansere Karşı Etkileri

aloe-vera

Tüm dünyada ünlenmiş bir bitki olan aloe vera, ülkemizde tıbbi sarısabır olarak da bilinmektedir. Ancak Türkiye’deki kullanımı da çok yoğun olarak aloe vera şeklindedir. Tropikal bir bitki olan aloe veranın bugün neredeyse tüm dünyada yetiştiriciliği bir şekilde yapılmaktadır. Hatta ticari değeri o kadar yüksektir ki ilaç ve kozmetik firmalarının kendi bitkilerini üretmek üzere aloe vera bahçeleri kurdukları bilinmektedir. Aloe veraya bu denli değer katan özelliği ise yapısında barındırmakta olduğu, insan sağlığına faydalı çok sayıda vitamin, mineral ve enzimlerdir. Bu sayede aloe vera, ilaç ve kozmetik sektörünün en gözde kaynaklarından biri haline gelmiştir.

Kanser ise en temel anlamda hücrelerimizin genetik yapısının bozulması sonucu kontrol dışı çoğalması hali olarak tanımlanabilir. Aslında normal bir durumda da vücudumuzdaki hücreler çoğalarak yaraları kapatır, ölen hücrelerin yerini doldurur ancak kanser bulaştığında çok gereksiz ve aşırı şekilde üremeler gerçekleşmektedir.

Bilindiği üzere kanser tedavisi için bugün net bir yöntem gösterilememektedir. Birçok kanser türünde sonuç kişinin ölümü ile olmakta, ertelense dahi kurtuluş olamamaktadır. Ancak yine dikkat edileceği gibi çoğu kanser türüne karşı her zaman şifalı bitkilerden bahsedilir. Kanser tedavisi için önerilen bu bitkilerin her biri aslında farklı farklı etkilere sahiptirler. Fakat temelde hepsinin ortak özelliği kuvvetli birer antioksidan olmalarıdır. Antioksidanların hücre bozulumunu engelleyici nitelikleri kanserin hücre yapısını değiştirmesine karşı oldukça etkilidir.

Aloe vera da tıpkı diğer şifalı bitkiler gibi kansere karşı etkileri olan bir yapıya sahiptir. İnsan sağlığına katkıda bulunan aloe vera etkileri arasında en önemli olanlardan biri de cildimizi yenileyici olmasıdır. Aloe veranın bu niteliği ile özellikle cilt kanserine karşı çok etkili bir savunma aracı olduğu da bilinmektedir. Bununla birlikte sadece cilt kanserine karşı değil, birçok diğer kanser türüne karşı savaşta da rahatlıkla aloe vera bitkisi kullanılabilmektedir.

Tüm bu niteliklerinden faydalanmak için ise çok çeşitli şekillerde aloe vera tüketilebilmektedir. Ancak bugün, kişilerin kolay erişimi açısından aloe vera kaynaklı gıda takviyelerinin de üretildiğini hatırlatmakta fayda vardır. Zira aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu) de bunlardan biridir. Söz konusu bitkisel gıda takviyesinin tüketilmesi ile hem her derde deva aloe veradan faydalanılabilecek, hem de insan sağlığını tehdit eden kanser gibi birçok hastalığa karşı önlem alınabilecektir.


Aloe veranın hastalıklara etkileri ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum kısmına bırakabilirsiniz

2 Responses to Kansere Karşı Etkileri

  1. […] ve yaralarda etkisini hızlı bir şekilde göstermektedir. Bitkisinden yapılan Aloe Vera suyu kanser dahil pek çok hastalığa şifa sağlamaktadır. Hermes, kızamık ve HIV virüsüne karşı […]

  2. Inanc dedi ki:

    Kanser hastalığına iyi geldiğine dahil elinizde hiçbir belge var mı iyileşen hasta sayısı kaç sizden Bununla ilgili bilgi istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir