Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Aloe vera jel ve Aloe vera forte satış

Bağırsak Mantarı İçin Aloe Vera Jel

bağırsak mantarı

Bağırsak mantarı ismi verilen zararlı bakteriler, insan bağırsağındaki pek çok diğer bakteri ile birlikte yaşamını sürdüren parazitlerdir. Bağırsak ortamında bu tip canlıların bulunması aslında sindirim sistemimizin tam işleviyle çalışabilmesini kolaylaştırmaktadır. Bir başka deyişle vücudun sindirimi gerçekleştirmesi için bu parazitlerden yardım aldığını da söylesek yanlış olmaz. Sindirim sisteminin en son bölümü olan bağırsaklarda besin değerlerinin emilimi bu bağırsak parazitleri sayesinde olmaktadır.

Bağırsak ortamındaki çeşitli etkileşimler sonucu mantar ve bakteri nüfusu belli bir düzeyde tutulmaktadır. Örneğin bağırsak mantarı üremesini engelleyen canlılar aslında yine bir tür bakteriden ibarettir. Eğer buradaki denge bozulur ve bağırsak ortamındaki mantar miktarı normalin üzerine çıkarsa işte o zaman vücut için tehlikeli sonuçlar doğurabilecek olgulardan söz edilebilecektir.

Bağırsak mantarı nüfusunun olağanın üzerine çıkması her şeyden önce söz konusu mantarların bağırsakta kalmaması ile başlayan bir süreci tetikleyecektir. Bu şekilde başlayan sürecin devamı ise bağırsak parazitleri olarak bağırsaklarda kalması gereken mantarların insan dolaşım sistemine, bağırsaklardan kan damarlarına geçmesidir. Normal şartlar altında mantar veya bakteri gibi yabancı bir maddenin kan damarlarına girmesi insan bağışıklık sistemince derhal bertaraf edilebilecek bir durumdur. İstisnai sağlık sorunları haricinde oldukça kuvvetli olan bağışıklık sistemi bu gibi girişlere izin vermeyecektir. Ancak söz konusu mantarlar olunca işleyiş biraz değişmektedir. Zira mantarlar kendilerini adeta vücudun bir parçasıymış gibi göstererek bağışıklık sistemini aldatır ve sinsi şekilde yaşamlarını sürdürmeye devam ederler. Tabi vücuda bu şekilde yayılan mantarların çok çeşitli sağlık sorunlarına yol açması da kaçınılmaz olmaktadır.

Böylesi sorunlarla mücadele edebilmek için her şeyden önce beslenmemize oldukça dikkat etmemiz gerekir. Sürekli şekerli besinler tüketmek, unlu mamüller yemek mantarların çoğalmasına yol açabilecektir.

Ayrıca mantarlarla mücadele edebilmek için çeşitli bitkisel takviyeler de kullanılabilir. Bunlar arasında en yaygın olanı aloe vera bitkisinin toksik maddeler konusundaki temizleyici etkisinden faydalanmaktır. Sindirim ve boşaltım sistemini adeta temizleyen aloe vera bitki özü bağırsak mantarı ile mücadele için oldukça etkilidir. Aloe vera bitkisinin bu faydalarından kolayca yararlanabilmek adına aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu) isimli ürün üretilmiştir. Söz konusu Aloe vera jel faydaları ile oldukça dikkat çekici özelliğe sahiptir. Ayrıca bu faydalar sadece bağırsak mantarı konusunda değil iç ve dış pek çok sağlık sorununda etkili olabilmektedir. İlgili faydalardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

  • Bağırsak mantarına yol açan zararlı bakterilerin bağırsaklardan atılmasını sağlar,
  • Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar,
  • Kan şekerinin normal düzeyde kalmasını sağlar,
  • Kan akışkanlığını arttırarak kalp damar hastalıklarına karşı faydalı olur,
  • Harici kullanımda hücreleri tazeleyici özelliği sayesinde cildin yenilenmesini sağlar,
  • Birçok kanser türüne karşı uygulanan tedavilere katkıda bulunur.

Aloe veranın hastalıklara etkileri ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum kısmına bırakabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir