Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Aloe vera jel ve Aloe vera forte satış

Aloe Vera’nın Yetiştirilmesi Ve Kullanımı

aloeveranini-faydalari-ve-kullanilmasi

Afrika’nın güney kesimlerinde yetişen ve kaktüsü andıran bir zambak türüdür aloe vera.  Kullanım alanı oldukça geniş olup yalnızca çöl iklimine sahip bölgelerde yetişir. Ülkemizin de güney bölgeleri aloe vera yetiştiriciliği için oldukça uygundur.

Kullanım alanlarını sıralarsak;

  • Boya üretimi,
  • Kozmetik sektörü,
  • Tıbbi tedavi ve ilaç sektörü,

En yaygın olanlarıdır. Bunların yanında bitkisel tedavi amacıyla da yüzyıllardır kullanılmaktadır. Bu önemli özellikleri ve farklı kullanım alanlarıyla aloe vera bitkisi doğanın insanlığa sunduğu bir altın niteliğindedir.

Bugün bile birçok bilimsel araştırmanın konusu olan ve tüm faydaları henüz tam olarak keşfedilmemiş olan aloe vera bitkisinin başlıca faydaları;

Haricen kullanılmasıyla cilt yanıkları, yaralar, cilt kanseri, deri iltihabı, siğiller, sivilce, akne ve çıbanlar, saç dökülmesi ve saç kıran gibi cilt kusurlarının tedavisinde etkilidir.

Dahili kullanımda ise bağırsak mantarı ve bağırsak enfeksiyonları, karaciğer yağlanması ve siroz, bağışıklık sistemi yetersizliği, mide ülseri ve diğer mide problemleri, sindirim sistemi sorunları, diş ve diş eti kanamaları ve aft tedavisinde kullanılır.

Bunun yanında cildi besleyici ve nem dengesini sağlayıcı etkisiyle kozmetik sektöründe özellikle masaj yağlarında sıklıkla rastlanır.


Aloe veranın hastalıklara etkileri ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum kısmına bırakabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir