Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Aloe vera jel ve Aloe vera forte satış

Aloe Vera Suyunun Faydaları

aloe

Aloe Vera faydaları binlerce yıldır bilinen ve doğal tedavi özelliklerinin geniş çaptaki çeşitliliği nedeniyle, eski kültürler tarafından uzun süredir kullanılan şifalı bir ottur.

Bu bitki şifalı yönleri nedeniyle bugün de bitkisel tedavi içerisinde yer alan tıbbi bitkilerden biri olarak ilgi görmekte ve de üzerinde araştırmalar yapılmaktadır. Aloe vera içinde vitaminler, mineraller, amino asitler ve enzimler içeren yapısıyla besleyici özelliği güçlü olan bir bitkidir.

Aloe vera bitkisine çoğu zaman bakım ürünleri ve makyaj malzemelerinde rastlasak da bu bitki yanık ve yara tedavisinde başta olmak üzere karaciğer hastalıklarına, kemik erimesine, mantar, sedef, şeker hastalığı ve sindirim sistemi tedavilerinde kullanılmaktadır.

Aloe vera bitkisini kendi evlerimizde de yetiştirebiliriz.

Aloe vera bitkisinin suyunu elde edebilmek için yeşil kabuk bölümünün altında yaprağın iç kısmında bulunan sıvı görünümlü renksiz kısım olan jeli yaprakları ortadan ikiye ayırarak veya yaprakları blenderdan geçirerek elde edebilirsiniz ve kullanım amacınıza yönelik olarak dondurucuda bekletip kullanabilirsiniz.

Aloe vera  jel içeceği düzenli olarak tüketildiğinde yorgunluk giderici, fiziki dayanıklılık kazandıran, teknoloji ve sanayileşmenin  getirdiği ağır metal travmalarından korunmayı sağlamaktadır.

Aloe vera suyu  vücudun gereksinimi olan ve mutlaka alınması gereken bileşenleri (18 amino asit, 12 vitamin, 20 mineral ve çeşitli enzimler) içerdiği için çok faydalıdır.

Aloe vera suyunun vücuda olan faydaları saymakla bitmeyeceği gibi bir cilt tedavi aracı olarak, enfeksiyonların tedavisinde kullanabilirsiniz.

Aloe vera suyu besin desteği

olarak, kanser dahil pek çok ciddi hastalıkta fayda sağlarken, hamilelerin ve hemoroid hastalarının kullanımı sakıncalı olabilmektedir. Bu konuda bir herbalist görüşü almanızda yarar vardır.

Aleo vera suyunun  faydaları olduğu gibi doğrudan ağız yoluyla kullanımında ve bilinçsiz kullanımlarda istenmeyen sonuçlar elde edilebilir.

Aloe vera suyu da aloe olarak isimlendirildiğinden ve bazen jel de
su ile karıştırılıp “aloe suyu” olarak piyasaya sürüldüğünden, bu iki ürünü karıştırmak çok kolaydır.

Aloe vera suyundan en doğru şekilde faydalanmak için herbalistlerden yardım almanız gerekir.


Aloe veranın hastalıklara etkileri ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum kısmına bırakabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir